E bujshme: Duvan Zapata te gjiganti italian për 25 milionë euro!

Duvan Zapata pranë transferimit më të madh në karrierën e tij.

Sulmuesi kolumbian, Duvan Zapata pritet të largohet nga Atalanta në fund të sezonit.

Zapata ka realizuar 13 gola dhe 7 asistime në 31 ndeshje të luajtura këtë sezon, ndërsa kontrata i skadon në vitin 2024.

E përditshmja italiane Gazzetta dello Sport, shkruan se Atalanta është e gatshme ta shesë Zapatan për 25 milionë euro dhe nga kjo mundësi synon të përfitojë Interi.

Neroaxurët kanë shfaqur interesim për Zapatan edhe më parë, por kërkesat e larta të Atalantës kanë bërë që transferimi të dështojë.

Inter është i gatshëm të paguaj 25 milionë euro për Zapatan dhe bisedimet pritet të fillojnë pas përfundimit të sezonit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here