E bujshme: Milan transferon yllin e Arsenalit falë një super shkëmbimi!

Rosonerët për shopping në Emirates Stadium!

Pas fitimit të Scudettos sezonin e kaluar Milan ka kaluar nën pronësinë e Red Bird Capital dhe në skuadër priten ndryshime të mëdha gjatë kësaj vere.

Rosonerët pritet të bëjnë disa përforcime për sezonin e ardhshëm dhe Calcio Mercato, ka zbuluar një emër surprizë që synon ta transferojë Milani.

Calcio Mercato, shkruan se Milan synon transferimin e sulmuesit të Arsenalit Nicolas Pepe.

Rosonerët madje kanë gati ofertën joshëse për Topçinjtë. Milan do tia ofrojë Arsenalit një shkëmbim huazimesh mes Pepes dhe Saelemaekers.

Sipas Calcio Mercato, Topçinjtë janë të hapur për këtë shkëmbim huazimesh dhe bisedimet pritet të fillojnë së shpejti.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here