Tradhëtia e dekadës: Ylli i Interit transferohet te Juventusi bashkë me Conten

Disa dashuri nuk mbarojnë, ato bëjnë xhiro të mëdha… dhe pastaj kthehen.

Po flasim për Antonio Conte-n dhe ‘dashurinë’ e tij për Juventus-in, të cilën ai nuk e ka fshehur kurrë, por që nuk e ka penguar atë të marrë drejtimin e rivalit më të madh të bardhezinjve, Inter-in, duke thyer dominimin e Juventusit që filloi me të në vitin 2011.

Conte dhe Juventus, rrugët mund të ribashkohen nëntë vjet pas lamtumirës së trazuar, ose në qershor 2023 kur cikli i dytë i keq i Max Allegrit ndoshta do të përfundojë (ndoshta disa muaj më parë …).

E, ndoshta edhe epoka Andrea Agnelli që u nda shumë keq me Conte-n, duke u rikthyer për të pasur një marrëdhënie të përzemërt me të vetëm për disa vite.

Prandaj epoka e dytë e Conte-s në Torino mund të fillojë me lamtumirën e Agnelli-t nga presidenca dhe me një listë të mirëpërcaktuar blerjesh.

Një listë që mund të përfshijë edhe një lojtar të madh nga Interi, një nga të besuarit e tij gjatë kohës tek Inter-i që përfundoi me fitoren e titullit. Bëhet fjalë për Alessandro Bastoni-n.

Lojtari ka pasur një mosmarrëveshje me Inzaghi-n pas zëvendësimit të tij në ndeshjen kundër Udinese-s në minutën e 30-të të takimit dhe në merkaton e verës nuk mund të përjashtohet një largim i tij nga Milano.

Duke parë se kontrata e Bastoni-t skadon në vitin 2024, Juventus mund të kërkojë ta marrë verën e ardhshme për 45-50 milionë euro dhe të plotësojë Conte-n, sipas Calciomercato.it.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here