Marrëveshja është arritur: Milan siguron përforcimin e parë për merkaton e janarit

Operacion i vlefshëm 18 milionë euro, Milan siguron përforcimin e parë për merkaton e janarit.

Milan nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri duke regjistruar 5 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje.

Rosonerët renditen në pozitën e 5-të në Serie A dhe Maldini ka filluar të punojë për merkaton e janarit.

Portali FootMercato, shkruan se Milan ka siguruar përforcimin e parë për merkaton e janarit.

Sipas FootMercato, Milan dhe Spezia kanë arritur marrëveshje për transferimin e Jakub Kiwior.

Ky operacion do ti kushtojë Rosonerëve 18 milionë euro duke përfshirë dhe bonuset, ndërsa marrëveshja pritet të zyrtarizohet së shpejti.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here