Bomba e janarit: Manchester United transferon yllin e Serie A për 50 milionë euro

Djajtë e Kuq për shopping në Itali.

Manchester United nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri dhe Erik Ten Hag ka piketuar përforcimin e parë për merkaton e janarit.

Djajtë e Kuq kanë përgatitur një ofertë prej 50 milionë eurove për qendërmbrojtësin e Napolit, Min-jae Kim.

Napoli e transferoi koreanin gjatë kësaj nga Fenerbahce për 18 milionë euro dhe falë paraqitjeve të tij mbreslënëse ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian.

Jae ka luajtur në 8 ndeshje këtë sezon dhe madje ka realizuar 2 gola, ndërsa Napoli vështirë se do ta refuzoj ofertën tunduese të United.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here