Bombë nga Spanja: Luis Suarez rikthehet në La Liga

Lajm bombastik nga Spanja, Luis Suarez rikthehet në La Liga.

Sulmuesi uruguaian, Luis Suarez do të largohet nga Nacional pas përfundimti të sezonit.

Edhe pse MLS është përmendur si destinacioni i rradhës për 35-vjeçarin, disa klube të La Ligas janë përfshirë në garë për uruguaianin.

Portali spanjoll Fichajes, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Suarez në janar sipas të gjitha gjasave do të rikthehet në La Liga.

Interesim për shërbimet e 35-vjeçarit kanë shfaqur Sevilla, Almeria dhe Valencia.

Suarez e mbylli sezonin e kaluar në La Liga me 11 gola të realizuar për Atletico Madrid dhe klubet e interesuara besojnë se 35-vjeçari mund të luaj ende në nivele të larta.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here