Po shkëlqen këtë sezon: Ademola Lookman transferohet te gjiganti italian

E bujshme, Ademola Lookman te gjiganti italian.

Sulmuesi nigerian, Ademola Lookman ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian me paraqitjet e tij këtë sezon.

Atalanta e bleu 25-vjeçarin verën e shkuar nga RB Leipzig për 9 milionë euro dhe Lookman ka realizuar 11 gola në 18 ndeshje të luajtura këtë sezon.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Juventus synon transferimin e Lookman në merkaton e verës.

Biankonerët janë në kërkim të përforcimeve për vijën e sulmit pasiqë, Vlahovic dhe Di Maria pritet të largohen nga skuadra.

Lookman është përforcimi i duhur, pasiqë mund të luaj nga të dy krahët e sulmit, por edhe si qendërsulmues.

Përveç aftësive në fushë, Lookman kushton 30 milionë euro dhe ka pagë prej 2.5 milionë eurove në sezon, që e bën transferimin e tij të lehtë për tu realizuar.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here