Krizë rezultatesh: Milan transferon yllin e Serie A

E bujshme, Milan ka gati super përforcimin për këtë afat kalimtar.

Milan nuk e ka nisur aspak mirë vitin 2023. Rosonerët në pesë ndeshjet e fundit kanë pësuar dy humbje, kanë barazuar dy herë dhe kanë marrë vetëm një fitore.

Drejtuesit janë të shqetësuar me rezultatet e skuadrës dhe janë të gatshëm të kryejnë një përforcim gjatë këtij afati kalimtar.

Milan synon transferimin e një sulmuesi dhe Maldini e ka gjetur përforcimin ideal në Serie A.

Siç raporton Calcio Mercato, Milan synon transferimin e sulmuesit të Atalantës, Luis Muriel.

Sulmuesit kolumbian i skadon kontrata me Atalantën në fund të sezonit dhe Rosonerët mund ta transferojnë atë për më pak se 5 milionë euro.

Muriel ka luajtur në 10 ndeshje këtë sezon, ka realizuar 1 gol dhe 3 asistime.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here