Marotta është gjeni: Skriniar largohet, në vend të tij vjen ylli 25 milionësh me kosto zero

Një tjetër kryevepër nga Marotta.

Qendërmbrojtësi i Interit, Milan Skriniar, është lojtari më i përfolur në mediat sportive, pas lajmit se ka vendosur që të mos rinovojë kontratën me Neroaxurët.

Skriniar ka vendosur të largohet nga Interi pas gjashtë sezoneve me fanellën e Neroaxurëve.

Sllovaku ka vendosur ta vazhdojë karrierën te PSG ku do të përfitojë 9 milionë euro në sezon.

Calcio Mercato, shkruan se Marotta është e hedhur menjëherë në sulm për ta gjetur zëvendësuesin e Skriniar.

Sipas Calcio Mercato, Marotta e ka piketuar qendërmbrojtësin e Leicester, Caglar Soyuncu si zëvendësuesin ideal të Skriniar.

Turkut i skadon kontrata me Leicester në fund të sezonit dhe në verë do të jetë futbollist i lirë.

Inter do të nis bisedimet me agjentin e Soyuncu ditët në vijim për të arritur marrëveshje gjatë këtij afati kalimtar.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here