BOMBA E JANARIT: Renato Sanches transferohet në Serie A

Lajm bombastik, Renato Sanches transferohet te gjiganti italian.

Mesfushori portugez, Renato Sanches, ishte mjaftë i përfolur gjatë verës së kaluar, pasiqë ishte i lidhur me një transferim te Milani.

Sanches në fund vendosi që ti bashkohet PSG, por nuk e ka nisur aspak mirë aventurën në Parkun e Princave.

Sanches ka luajtur vetëm 522′ minuta me Parisienët këtë sezon, ku edhe ka realizuar 2 gola.

Galtier preferon lojtarë të tjerë në mesfushë dhe portugezi nuk është i kënaqur me statusin e tij.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se nga kjo situatë kërkon të përfitojë Milani.

Rosonerët janë në krizë rezultatesh dhe do të tentojnë huazimin e Sanches deri në fund të sezonit.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here