BOMBË: Lukaku largohet nga Interi, por jo nga Serie A

Te Inter-i ka shumë që nuk janë të sigurt për qëndrimin e tyre te zikaltrit edhe sezonin e ardhshëm. Së pari Inzaghi, menjëherë pas Romelu Lukaku-t.

I rikthyer më pak se një vit pas lamtumirës së tij, sulmuesi belg ka pasur një sezon zhgënjyes deri tani për shkak të problemeve të vazhdueshme fizike. Probleme që mund të shtyjnë vërtet drejtuesit të mos negociojnë rinovimin e huazimit edhe për një sezon me Chelsea-n.

Rikthimi dhe qëndrimi i Lukakut në Londër duhet të përjashtohet plotësisht duke marrë parasysh mënyrën se si u largua. Tifozët nuk duan ta shohin më, ashtu si klubi i Todd Boehly-t, i cili në këtë rast do të bënte gjithçka dhe gjithçka për t’i gjetur një tjetër strehim. Këtë herë përfundimisht dhe jo në huazim.

Mund të bëhen përpjekje në Premier League, nga Newcastle në Tottenham (me kusht që Conte të jetë ende në krye të ‘Spurs’). Si dhe në vende të tjera, nga Spanja (Atletico) në Gjermani. Pikërisht me Bayern Munich, i cili nuk ka marrë një zëvendësues për Lewandowski-n.

Kujdes, megjithatë, edhe për një blitz të mundshëm në Serinë A. Tek Juventus, edhe me rrezik përjashtimi nga kupat e Europës për hetimin e Prisma.

Chelsea mund t’i ofrojë Lukaku-n bardhezinjve në këmbim të Dusan Vlahovic, një nga kandidatët më të përmendur për t’u larguar nga Torino si pasojë e cunamit që përfshiu klubin Exor.

Përveç numrit aktual 90 të skuadrës së Inzaghit, londinezët mund të ofrojnë një shumë prej 50-55 milionë euro. Duhet thënë se ky propozim vështirë se do të pranohej, serbi me të vërtetë mund të largohej nga Torino, por vetëm përballë një oferte tërësisht në para prej të paktën tetëdhjetë milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here