BOMBË: Paulo Dybala në verë te gjiganti italian

Lajm bombastik nga Italia, Dybala largohet nga Roma, por jo nga Serie A.

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala po shkëlqen te Roma këtë sezon duke realizuar 11 gola dhe 7 asistime në 22 ndeshje të luajtura.

Dybala u largua nga Juventusi pas gjashtë sezoneve me fanellën e Biankonerëve, ndërsa në Olimpico u transferua me parametra zero.

Por argjentinasi duket se nuk do të qëndrojë te Roma, në rast se Giallorosët nuk kualifikohen në Champions League.

Klauzola e Dybalas është vetëm 12 milionë euro dhe nga kjo mundësi synon të përfitojë Milani.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se transferimi i Dybalas është objektivi kryesorë i Rosonerëve për merkaton e verës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here