E bujshme: Mike Maignan largohet nga Milani për €50M

Oferta tunduese ka arritur, Pierre Kalulu largohet nga Milani.

Mike Maignan është zbulimi i madh i Milanit në sezonin e kaluar. Rosonerët e transferuan francezin nga Lille për 15 milionë euro dhe ishte njëri nga më meritorët në fitimin e titullit sezonin e kaluar.

Falë paraqitjeve mbreslënëse, Maignan ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian dhe sipas raportimeve të fundit Milan ka marrë një ofertë tunduese për 27-vjeçarin.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Tottenham synon transferimin e Kalulut në verë dhe Spurs janë të gatshëm t’ia ofrojnë Milanit 50 milionë euro.

Rosonerët janë të hapur ta shesin Maignan për një shifër të tillë dhe bisedimet me Tottenham do të fillojnë në verë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here