E bujshme: Barella largohet për €70M, Marotta ka gjetur zëvendësuesin

Inter, siç dihet, ka probleme të mëdha financiare dhe për t’i zgjidhur mund të jetë i detyruar të sakrifikojë disa nga yjet e skuadrës në merkaton e verës.

Një nga këto yje është logjikisht, përveç Lautaro Martinez, pikërisht Nicolo Barella. Interi padyshim nuk dëshiron ta privojë veten prej tij, por nëse do të vijnë oferta prej 70 milionësh, Marotta gjithashtu mund të ndryshojë mendje.

Në pole position për mesfushorin mund të jetë Liverpool i Klopp, i cili pranoi se do të duhen shumë investime në verë. Dhe edhe në Angli ata argumentojnë se para së gjithash nevojitet të paktën një përforcim shumë i vlefshëm në mesfushë. Barella do të ishte profili ideal për Të Kuqtë.

Dhe në vend të tij? Franck Kessie mbetet lojtari fuqishëm në orbitën e zikaltërve, me Interin që është po e monitoron. Siç ka bërë të ditur Calciomercato.it, kontaktet me menaxherin janë të shpeshta pavarësisht mohimeve të fasadës.

Në ditët në vijim ndoshta do të ketë të reja, gjithashtu për të përditësuar se cilat janë synimet e Barcelonës ndaj lojtarit. Shumë mund të varet gjithashtu nga rinovimi i Busquets: nëse vjen nënshkrimi, Kessie mund të vlerësojë një rikthim në Serie A. Për më tepër, me blaugranat, çështja Brozovic është gjithmonë në qendër të vëmendjes, me kroatin që pëlqehet shumë nga katalanasit.

Ideja e një shkëmbimi nuk është zhdukur plotësisht, edhe sepse kroati mund të jetë një tjetër nga të sakrifikuarit. Do të jetë çështje shifrash, duke qenë se Interi nuk do ta blinte Kessien, por do ta huazonte me një pjesë të rrogës të paguar nga Barcelona.

Zgjidhja tjetër mund të jetë një shkëmbim, por edhe një shumë parash. Dhe Kessie do të bëhej trashëgimtari i Barella-s, si dhe – së bashku me Calhanoglu – e Brozovic. Gjithçka mund të ndodhë ende, me Liverpool-in gati të hidhet në sulm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here