BOMBA E VERËS: Barella dhe Bennacer tek e njejta skuadër për €130M

Lajm bombastik, Barella dhe Bennacer sëbashku tek gjiganti europian për €130m.

Nicolo Barella dhe Ismael Bennacer janë lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve të tyre mbreslënëse me Interin dhe Milanin.

Barella ka realizuar 6 gola dhe 8 asistime këtë sezon, ndërsa Bennacer ka realizuar 1 gol dhe 1 asistim.

Mediat angleze kanë lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Liverpooli synon transferimin e dyshes në merkaton e verës.

Jurgen Klopp e pëlqen shumë dyshen dhe Reds janë të gatshëm të shpenzojnë 130 milionë euro.

Për kartonin e Barellas, Liverpooli do të ofrojë 80 milionë euro, ndërsa për kartonin e Bennacer 50 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here