BOMBA E VERËS: Bennacer dhe Thiaw tek e njejta skuadër për €90m

Lajm bombastik nga Italia, Bennacer dhe Thiaw sëbashku tek gjiganti europian për €90m.

Ismael Bennacer dhe Malick Thiaw janë lojtarët më të kërkuar falë paraqitjeve të tyre mbreslënëse me Milanin.

Bennacer ka realizuar 1 gol dhe 1 asistim këtë sezon, ndërsa Thiaw po shkëlqen me Rosonerët në ndeshjet e fundit.

Mediat angleze kanë lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Liverpooli synon transferimin e dyshes në merkaton e verës.

Jurgen Klopp e pëlqen shumë dyshen dhe Reds janë të gatshëm të ofrojnë 90 milionë euro.

Për kartonin e Bennacer, Liverpooli do të ofrojë 50 milionë euro, ndërsa për kartonin e Thiaw 40 milionë euro.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here