BOMBA E VERËS: Leao dhe Vlahovic tek e njejta skuadër për €190M

Lajm i bujshëm, Rafael Leao dhe Dusan Vlahovic transferohen tek e njejta skuadër.

Sulmuesi i Milanit, Rafael Leao është njëri nga lojtarët më të përfolur në mediat sportive.

Falë paraqitjeve mbreslënëse me Milanin, Leao ka përfunduar në shënjestrën e disa gjigantëve europian.

Sipas Calcio Mercato, klubi anglez synon transferimin e Leao dhe Vlahovic në merkaton e verës.

Bëhet fjalë për Newcastle United, me drejtuesit që janë të gatshëm të shpenzojnë 190 milionë euro për dyshen e Serie A.

Vlahovic nuk bën pjesë në planet e Juventusit dhe në verë do të largohet nga Zonja e Vjetër.

Për kartonin e sulmuesit serb, Newcastle do të ofrojë 70 milionë euro, ndërsa për Leaon 120 milionë.

Realizimi i këtij operacioni do të varet nga kualifikimi i Newcastle në Champions League.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here