Leao bën gati valixhet, Milan transferon zëvendësuesin për €50M

Rafael Leao drejt largimit, Milan ka gjetur zëvendësuesin.

Sulmuesi i Milanit, Rafael Leao është njëri nga lojtarët më të përfolur në mediat sportive ditët e fundit.

Një nga përparësitë e merkatos së Milanit është rinovimi i kontratës së portugezit, por kjo telenovelë duket se nuk do të ketë një fund të lumtur.

Sipas Calcio Mercato, dyshja e merkatos kuqezi Maldini-Massara kanë gjetur zëvendësuesin.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Barcelonës, Ansu Fati, i cili pritet të largohet nga Camp Nou pas përfundimit të sezonit.

Ansu Fati nuk po gjen formën e duhur pas rikthimit nga lëndimi dhe Blaugranët janë të gatshëm ta lënë të lirë të largohet.

Milan synon huazimin e Ansu Fati me opsion blerjeje, në rast se Leao largohet në verë.

Fati ka kontratë me Barcleonën deri në vitin 2027 dhe për kartonin e tij Milan do të duhet të paguaj 50 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here