E bujshme: Inzaghi largohet nga Interi dhe merr drejtimin e një tjetër gjiganti italian

Lajm i bujshëm nga Italia, Simone Inzaghi largohet nga Interi, por mbetet në Serie A.

Inter mbrëmë arriti ta ruaj epërsinë minimale nga ndeshja e parë ndaj Portos dhe Neroaxurët siguruan kështu kualifikimin në çerekfinale të Champions.

Në Serie A, Inter renditët në pozitën e dytë me 18 pikë më pak se Napoli dhe dy më tepër se Milani në pozitën e katërt.

Simone Inzaghi do të largohet nga Meazza në verë edhe përkundër ecurisë së mirë në Champions këtë sezon.

Por sipas Calcio Mercato, Inzaghi nuk do të qëndrojë i pa punë, pasiqë një tjetër gjigant italian dëshiron shërbimet e 46-vjeçarit.

Calcio Mercato, shkruan se Atalanta e ka piketuar Inzaghin si zëvendësuesin e Gasperinit.

Gasperini sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Bergamo dhe drejtuesit e Atalantës janë të gatshëm tia besojnë stolin Inzaghit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here