Revolucion te Milani: Leao largohet për €100m, Maldini transferon dy yje për €60m

Leao bën gati valixhet, Maldini ka piketuar dy super përforcime.

Sulmuesi i Milanit, Rafael Leao është njëri nga lojtarët më të përfolur në mediat sportive ditët e fundit.

Një nga përparësitë e merkatos së Milanit është rinovimi i kontratës së portugezit, por kjo telenovelë duket se nuk do të ketë një fund të lumtur.

Sipas Calcio Mercato, dyshja e merkatos kuqezi Maldini-Massara kanë piketuar dy super përforcime në rast se Leao largohet në verë.

Rosonerët do të përfitojnë 100 milionë euro nga shitja e Leaos dhe me paratë e arkëtuara do të transferojnë dy yje.

Calcio Mercato, shkruan se në vend të Leaos, Milan do të transferojë yllin e Sassuolos, Armand Lauriente.

Francezi po shkëlqen në Serie A këtë sezon duke realizuar 8 gola dhe 7 asistime në 23 ndeshje të luajtura. Për të siguruar shërbimet e tij, Milan do të duhet të paguaj 30 milionë euro.

Për qendrën e sulmit, Milan synon transferimin e njërit nga dyshja Okafor-Beto. Vlera e tyre është 30 milionë euro, shifër të cilën Rosonerët janë të gatshëm ta paguajn.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here