BOMBA E VERËS: Karim Benzema transferohet në Serie A

Lajm bombastik, Karim Benzema te gjiganti italian.

Sulmuesi francez, Karim Benzema, do të largohet nga Reali në verë pas 14 sezoneve me fanellën e Los Blancos.

Benzema ka luajtura 29 ndeshje me Realin këtë sezon dhe ka realizuar 19 gola si dhe 5 asistime, ndërsa në verë do të jetë futbollist i lirë.

Te Reali pritet revolucion në merkaton e verës dhe Benzema nuk bën pjesë në planet e Madrilenëve për sezonin e ardhshëm.

E përditshmja italiane, Repubblica, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Roma synon transferimin e Benzemas në verë.

Giallorosët e kanë piketuar francezin si zëvendësuesin ideal të Tammy Abraham, i cili pritet të largohet nga Olimpico në fund të sezonit.

Për ti ndezur edhe më tepër zërat, Adidas që është sponsor i Benzema, do të jetë sponzor i Romës nga sezoni i ardhshëm dhe sipas Repubblica, kompania gjermane do ta financojë një pjesë të pagës së francezit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here