Marotta është gjeni: Inter transferon tre yje me parametra zero

Një tjetër kryevepër nga Marotta, Inter transferon tre yje me parametra zero.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive është padyshim Interi, me drejtuesit që kanë piketuar tre super përforcime për merkaton e verës.

Për repartin e mbrojtjes, Marotta ka nisur të punojë për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit spanjoll, Inigo Martinez.

Martinezit i skadon kontrata me Athletic Bilbaon në qershor dhe Inter do ta transferojë me parametra zero.

Në repartin e mesfushës, Marotta synon transferimin e mesfushorit të Liverpool, Naby Keita.

Për repartin e sulmit, Marotta synon transferimin e Aubameyang nga Chelsea.

Gabonezi ka kontratë me Chelsea deri në vitin 2024, por Blutë e Londrës do ta ndërpresin bashkëpunimin gjatë kësaj vere dhe nga kjo mundësi synon të përfitojë Marotta.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here