BOMBA E VERËS: Maignan largohet nga Milani për €85m

Oferta prej 85 milionë eurove ka arritur, Maignan largohet nga Milani.

Milan mbrëmë siguroi kualifikimin në gjysmëfinale pasi arriti ta eleminojë Napolin me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Heroi i Rosonerëve në të dyja ndeshjet ishte Mike Maignan, i cili mbrëmë e priti penalltinë Kvaratskhelia.

Falë paraqitjeve mbreslënëse, Maignan ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve europian dhe Milan vështirë se do të mund ta mbajë francezin në skuadër sezonin e ardhshëm.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Manchester United synon transferimin e Maignan në merkaton e verës dhe Djajtë e Kuq janë të gatshëm t’ia ofrojnë Milanit 85 milionë euro.

Rosonerët janë të hapur ta shesin Maignan për një shifër të tillë dhe bisedimet me Djajtë e Kuq do të fillojnë në verë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here