BOMBA E VERËS: Conte rikthehet në Serie A, zbulohet skuadra…

Lajm bombastik nga Italia, Antonio Conte rikthehet në Serie A.

Trajneri italian, Antonio Conte, është njëri nga trajnerët më të përfolur javët e fundit në mediat sportive, pas shkarkimit nga Tottenham.

Conte është i lidhur me një rikthim te Juventusi dhe Interi, por sipas raportimeve të fundit një tjetër skuadër e Serie A dëshiron shërbimet e 53-vjeçarit.

Sipas Calcio Mercato, Antonio Conte është kanditati kryesorë për ta drejtuar Romën sezonin e ardhshëm.

Drejtuesit e Giallorosëve e kanë piketuar Conten si zëvendësuesin ideal të Jose Mourinhos, i cili në verë do të largohet nga Olimpico.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here