E bujshme: Dzeko largohet nga Interi, por mbetet në Serie A

Edin Dzeko largohet nga Interi, por jo nga Serie A.

Sulmuesi i Interit, Edin Dzeko po shkëlqen me fanellën e Neroaxurëve këtë sezon duke realizuar 13 gola dhe 5 asistime në 46 ndeshje të luajtura.

Dzeko ka kontratë me Interin deri në fund të sezonit dhe sipas raportimeve të fundit klubi i Serie A kërkon të përfitojë nga kjo mundësi.

Sipas Calcio Mercato, Monza synon transferimin e Dzekos në merkaton e verës me parametra zero.

Monza është në kërkim të një qendërsulmuesi dhe Galliani e ka piketuar Dzekon si përforcimin e duhur.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here