Oferta prej €70m ka arritur: Theo Hernandez largohet nga Milani

Fazat e merkatos verore shpesh janë bërë të zjarrta. Një nga thashethemet e fundit ka të bëjë me Theo Hernandez.

Mbrojtësi i Milanit është gati të përfundojë sezonin e tij të katërt në Milanello dhe sipas disa zëtave, ky ka të ngjarë të jetë i fundit i tij.

Theo ka qenë gjithmonë një nga më të mirët te kuqezinjtë, duke plotësuar 165 paraqitje dhe 24 gola me fanellën e Djallit deri më sot. E pamundur që paraqitjet e francezit të mos tërhiqnin vëmendjene klubeve të mëdha dhe një prej tyre është gati të hidhet në sulm. Për të do të ishte një transferim i bujshëm.

Sigurisht që nuk është fantazi, edhe nëse tani duhen të paktën 70 milionë euro nëse jo më shumë për ta blerë. Kontrata e Theos skadon në vitin 2026, prandaj Milani ka kontroll mbi lojtarin, por sulmi mund të fillojë në verë.

Sipas calciomercato.it, do të kishte një interes të fortë për mbrojtësin francez nga Real Madridin i Florentino Perezit, pikërisht klubin që në vitin 2019 e la lojtarin të largohej, ndoshta shumë me nxitim.

Madrilenët duan që francezi të kthehet në ekip dhe Florentino ëndërron goditjen e madhe.

Pronari i Realit është i gatshëm të paguaj shumën e kërkuar nga Milani për ta rikthyer francezin në Bernabeu.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here