Oferta prej €100m ka arritur: Nicolo Barella largohet nga Interi

Oferta stratosferike ka arritur, Nicolo Barella largohet nga Interi.

Nicolo Barella është njeriu i momentit te Interi këtë sezon. Mesfushori italian po shkëlqen këtë sezon duke realizuar 8 gola dhe 10 asistime në 49 ndeshje të luajtura.

Barella ka kontratë me Neroaxurët deri në vitin 2026, por ky sezon mund të jetë i fundit për të në Meazza, pasiqë Inter ka marrë një ofertë tunduese.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm bombastik duke shkruar se Liverpool është i gatshëm të ofrojë 100 milionë euro për kartonin e Barellas.

Reds dështuan të kualifikohen në Champions League dhe në verë pritet një revolucion në skuadër.

Barella është objektivi kryesorë për merkaton e verës dhe Inter vështirë se do ta refuzojë ofertën e Reds.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here