Revolucion te Juventusi: Zbulohet goditja e parë e Tudor

Zbulohet goditja e parë e Igor Tudor te Juventusi.

Trajneri i Marseille, Igor Tudor është njëri nga trajnerët më të përfolur ditët e fundit në mediat sportive.

Tudor është i lidhur me një rikthim te Zonja e Vjetër, pasiqë Juventus e ka piketuar kroatin si zëvendësuesin e Allegrit.

Calcio Mercato, shkruan se në verë te Juventusi pritet një revolucion i vërtetë dhe madje është zbuluar edhe goditja e parë e Tudor për merkaton e verës.

Sipas Calcio Mercato, përforcimi i parë i Igor Tudor te Juventusi do të jetë sulmuesi i Marseille, Alexis Sanchez.

Sanchez e ka gjetur formën e duhur te Marseille duke realizuar 18 gola dhe 3 asistime në 42 ndeshje të luajtura këtë sezon.

Kilianit i skadon kontrata me Marseille në qershor dhe te Juventus do të transferohet me parametra zero.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here