Oferta prej €100m ka arritur: Lautaro largohet nga Interi

Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro Martinez largohet nga Interi.

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez po shkëlqen këtë sezon duke realizuar 28 gola dhe 11 asistime në 55 ndeshje të luajtura.

Falë paraqitjeve mbreslënëse Lautaro ka përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian dhe Inter do ta ketë vështirë ta mbajë atë në skuadër.

Sipas Calcio Mercato, Bayerni i Mynihut synon transferimin e Lautaros në merkaton e verës dhe Bavarezët janë të gatshëm të ofrojnë 100 milionë euro për kartonin e argjentinasit.

Bayerni është në kërkim të një qendërsulmuesi dhe drejtuesit e kanë piketuar Lautaron si përforcimin ideal. Inter vështirë se do ta refuzojë një ofertë të tillë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here