Marrëveshja është arritur: Inter me pronarë të rinj pas finales

Lajm i bujshëm nga Italia, Inter ka pronarë të rinj.

Inter sonte do të përballet me Manchester Cityn në finalen e Champions League e cila zhvillohet në stadiumin Ataturk Stadium.

Edhe përkundër suksesit këtë sezon, Steven Zhang ka vendosur që ta shesë Interin dhe sipas raportiemve të fundit marrëveshja tashmë është arritur.

Sipas Calcio Mercato, Steven Zhang ka arritur marrëveshje me miliarderin finlandez Thomas Zilliacus për shitjen e Interit.

Zilliacus do të blejë pjesën më të madhe të aksioneve, ndërsa marrëveshja do të kap vlerën mbi 1 miliard eurove.

Calcio Mercato, shkruan se marrëveshja është arritur dhe se do të zyrtarizohet pas finales së sontme.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here