Scudetto do të rikthehet në San Siro: Ja formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin e ri (FOTO)

Revolucion te Milani.

Milani është gati për të nisur një cikël të ri. Me largimin e Maldinit dhe Massaras, klubi kuqezi do të riformatojë anën teknike në prag të sesionit të ri të merkatos së futbollistëve.

Geoffrey Moncada po punon për përforcimet e sezonit të ri dhe sipas Gazzetta dello Sport, Milan pritet të bëjë 5 transferime gjatë merkatos së verës.

Gazzetta dello Sport, shkruan se Milan do të transferojë dy sulmues, dy mesfushorë dhe një qendërmbrojtës.

Në mesfushë Rosonerët kanë arritur marrëveshje me Daichi Kamada dhe janë në bisedime për transferimin e Youri Tielemans.

Sa i përket sulmit Rosonerët janë në bisedime për transferimin e Marcus Thuram dhe Christian Pulisic.

Në mbrojtje Milan synon afrimin e Evan Ndicka, i cili do të largohet falas nga Eintracht Frankfurt.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here