Cardinale hap thesin, Milan transferon dy yje në merkaton e janarit

Për merkaton e janarit, Milani po punon për të forcuar si sulmin ashtu edhe mbrojtjen.

Emri kryesor për të përmirësuar repartin sulmues mbetet ai i Jonathan David i Lille. Megjithatë, nuk ka gjasa që klubi francez të privojë veten nga lojtari i datëlindjes 2000 në janar, ndërsa ka më shumë gjasa që të hidhen në sulm për David në verë.

Në merkaton e dimrit, kështu Djajtë do të përpiqen të marrin Akor Adams nga Montpellier. Nigeriani i lindur në vitin 2000 ka magjepsur të gjithë duke shënuar 7 gola në 11 ndeshje të Ligue 1.

Futbollisti është ndjekur nga kuqezinjtë për disa kohë dhe kostot janë gjithashtu më shumë në përputhje me burimet financiare e Djajve.

Sa i përket repartit të mbrojtjes, plani është të marrë Lloyd Kelly nga Bournemouth. Kontrata e qendërmbrojtësit 25-vjeçar skadon në qershor dhe ai ka vendosur të mos rinovojë.

Megjithatë, Milan duhet të kalojë pengesën e klubit anglez, i cili preferon ta humbasë atë me kosto zero sesa në sezonin aktual.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here