Goditje me kosto zero: Milan transferon futbollistin e Arsenalit

Paolo Maldini ka piketuar një super futbollist për të ardhmen e mbrojtjes së Milanit.

Siç raporton Calciomercato.com, Milan do të tentojë transferimin e mbrojtësit 19-vjeçar të Arsenalit, Folarin Balogun.

19-vjeçarit i skadon kontrata me Topçinjtë në fund të sezonit dhe Maldini do të tentojë transferimin e tij me parametra zero.

Balogun është pjesë e Arsenal U23 dhe këtë sezon ka shënuar katër gola në Premier League 2.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here