Sterling pritet të rinovojë me Cityn në janar

Raheem Sterling pritet të rinovojë me Manchester City në janar.

Sterling është pranë arritjes së marrëveshjes për rinovimin e kontratës me Manchester Cityn.

25-vjeçari do të përfitojë rritje page dhe kontratë të re deri në vitin 2025. Kontrata aktuale e tij skadon në vitin 2023.

Sterling ka luajtur 13 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 5 gola.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here