Xhaka nuk dëshiron largimin nga Arsenali

Granit Xhaka nuk dëshiron të largohet nga Arsenali, raporton Calciomercato.

Disa ditë më parë u raportua se Arsenal dhe Inter janë në bisedime për një shkëmbim mes Eriksen dhe Xhakës.

Mirëpo Xhaka nuk dëshiron largimin nga Arsenali, pasiqë me ardhjen e Artetas ai është rikthyer në formën e tij më të mirë dhe dëshiron të qëndrojë në Emirates.

Xhaka ka luajtur 11 ndeshje këtë sezon, ndërsa kontrata e tij me Topçinjtë skadon në vitin 2023.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here