Milan transferon yllin e Real Madrid!

Duket se skuadra e Milanit është e vendosur për të zhdukur njëherë e mirë problemin në repartin e sulmit pasi mosha e Zlatan Ibrahimovic nuk garanton sezone të tjera në formën më të mirë.

Tuttosport raporton se Rossonerët janë duke e shqyrtuar mundësinë e transferimit të sulmuesit serb të Real Madrid, Luka Jovic i cili nuk bën pjesë më në planet e Zinedine Zidane.

Mendohet se blerja e tij njëherë mund të tentohet të bëhet si një lloj huazimi një vjeçar dhe Milan të sigurojë të drejtën e blerjes së tij më vonë, plan ky që mund të realizohet pa ndonjë vështirësi të madhe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here