Roma mposht Cluj dhe kualifikohet në 1/16-at

Roma është kualifikuar në 1/16-at e Eruopa League kur kanë mbetur akoma edhe dy ndeshje për t’u laujtur në fazën me grupe.

Lojtarët e Fonseca-s kanë fituar në fushën e Cluj me rezultatin 2-0 në javën e katërt të Grupit A.

Ka ndodhur gjithçka në pjesën e dytë:

Veretout ka sjellë golin e avantazhit të verdhekuqve në minutën e 49-të me një goditje dënimi, që është devijuar nga Debeljuh në portën e vet, ndërsa në të 67-ën francezi ka transformuar penalltinë e   fituar nga Mkhitaryan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here