Formacionet zyrtare: Real Madrid – Deportivo Alaves

Real Madridi dhe Alavesi do të takohen në kuadër të javës së 11-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 21: do të luhet në stadiumin ‘ Alfredo di Stéfano’, me Los Blancos që cilësohen si favoritë në letër.

Për këtë takim, Zinedine Zidane do të jetë pa lojtarët so, Karim Benzema, Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Sergio Ramos dhe Federico Valverde, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Alaves do të ketë vetëm dy mungesa si ajo e Mario Garcias që është i infektuar me coronavirsu dhe Pablo Pons që është i lënduar.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois, Varane, Nacho, Hazard, Kroos, Modric, Asensio, Marcelo, Casemiro, Vazquez, Mariano.

Formacioni startues i Alavesit: Pacheco; Luis Rioja, Duarte, Lejeune, Lagu, Ximo; Pina, Battaglia, Jota; Joselu,  Lucas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here