Bombë nga Italia: Pjanic rikthehet në Serie A, por jo te Juventusi!

Miralem Pjanic mund të rikthehet në Serie A për 50 milionë euro, raporton Calciomercato.

Mesfushori i Barcelonës është objektivi kryesorë i Massimiliano Allegrit, nëse e merr drejtimin e Interit.

Antonio Conte i ka ditët e numëruara si trajner i Neroaxurëve dhe shkarkimi i tij është vetëm çështje kohe.

Allegri është i gatshëm ta marrë drejtimin e Interit dhe ia ka kërkuar Marottas transferimin e Pjanic.

Inter do të duhet të paguaj 50 milionë euro për të siguruar shërbimet e Pjanic, ndërsa Calciomercato, shkruan se në operacion mund të përfshihet Milan Skriniar.

Pjanic ka luajtur 9 ndeshje te Barcelona këtë sezon duke mos lënë gjurmë dhe Katalanasit janë të gatshëm ta shesin atë, pasiqë klubi është në krizë financiare.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here