Nuk është Liverpool, Rashica te gjiganti anglez në janar

Milot Rashica ka përfunduar në shënjestrën e Aston Villës, raportojnë mediat gjermane.

David Moyes e pëlqen shumë sulmuesin kosovar dhe ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e tij në janar.

Werderi ka kërkuar 20 milionë euro për ta lënë të lirë Rashicën, ndërsa Aston Villa është e gatshme tia ofrojë gjermanë edhe ndonjë lojtarë për ta ulur shumën e kërkuar.

Rashica nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të luajtur në Premier League dhe sipas të gjitha gjasave në janar do ta shohim me fanellën e Aston Villës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here