Formacionet zyrtare: Napoli – Roma

Napoli dhe Roma do e zhvillojnë ndeshjen kryesore të javës së nëntë në Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që luhet në San Paolo nga ora 20:45.

Për këtë sfidë, Gennaro Gattuso do të jetë pa Elseid Hysajn dhe Amir Rrahmanin që janë të infektuar me coronavirus, derisa Tiemoue Bakayoko është i suspenduar me karton të kuq dhe Victor Osimhen që është i lënduar.

Në anën tjetër, Giallorossët do të jenë palarash Kumbullën, Davide Santon, Boer, që janë të infektuar me COVID-19, derisa Ibanes, Javier Pastore, Chris Smalling dhe Nicolo Zaniolo, janë të lënduar.

Formacioni startues i Napolit: Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui; Demme, Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Mertens.

Formacioni startues i Romës: Mirante; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp, Pellegrini, Veretout, Spinazzola; Pedro, Mkhitaryan; Dzeko.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here