Derbi mbyllet pa fitues, Chelsea dhe Tottenham e mbyllin në paqe

Chelsea dhe Tottenhami e kanë mbyllur me rezultatin 0-0 ndeshjen mes tyre.

Të dy ekipet kishin nevojë për fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa duket se Spursave të Jose Mourinhos u shkon më shumë përshtat.

‘The Special One’ mbetet në krye të klasifikimit duke ndarë vendin e parë së bashku me Liverpoolin. Ndeshja e sotme ishte shumë e luftuar, por rastet e pastra të shënimit munguan.

Blutë e Londrës ishin më kërkues, ndërsa Tottenhami u mundua me kundërsulme. Lampard dhe Mourinho, ndryshe nga ndeshja tjetër mes tyre, u shfaqën më të qetë dhe nuk kishin grindje mes tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here