Spurs kërkon transferimin e Khediras!

Ish portieri i Tottenham, Paul Robinson ka thirrur skuadrën londineze dhe i ka kërkuar atyre që të transferojnë Sami Khediran nga Juventus verën e ardhshme.

‘ Nuk ka më lojtarë që penzionohen në moshën 30-32 vjeçare vetëm në rast të dëmtimeve. Futbollistët tashmë janë më në formë dhe më të fuqishëm gjë që po i ndihmon shumë për të zgjatur karrierën e tyre”- deklaroi Robinson për Football Insider.

”Nuk ka arsye që Khedira mos të veproj kështu pasi ai ka akoma shumë për të dhuruar”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here