Marrëveshja është arritur: Konfirmohet largimi i parë nga Milani

Sipas raportimeve të fundit nga portali spanjoll todofichajes, Milan dhe Villarreal kanë arritur marrëveshje për transferimin e Matteo Musachios.

Aventurës së Musachios në San Siro i ka ardhur fundi dhe argjentinasi do të rikthehet te Villarreali.

30-vjeçari do të largohet nga Milani verën e ardshme si lojtarë i lirë, ndërsa transferimi do të konfirmohet në janar.

Musachio u transferua te Milani në vitin 2017 për 18 milionë euro dhe me fanellën e Rosonerëve ka luajtur 73 ndeshje si dhe ka shënuar dy gola.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here