Ancelotti ia kërkon Evertonit transferimin e Umtitit

Carlo Ancelotti ia ka kërkuar drejtuesve të Evertonit transferimin e Samuel Umtitit, raporton Mundo Deportivo.

Katalanasit janë të gatshëm ta shesin francezin, pasiqë klubi është në krizë financiare.

Umtiti nuk bën pjesë në planet e Koeman dhe në janar sipas të gjitha gjasave do të largohet nga Barcelona.

Vlera e 27-vjeçarit ka shënuar një rënie drastike në treg dhe Everton pritet të paguaj 10-15 milionë euro për shërbimet e tij.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here