Zidane OUT, në stolin e Real Madrid ikona italiane!

Pas humbjes së mbrëmshme 2-0 kundër Shakhtar Donetsk në Champions League duket se për Zinedine Zidane mund të jetë fundi i udhëheqjes së Real Madridit.

Kritika të mëdha francezi ka pasur si nga drejtuesit e skuadrës mirëpo tashmë as fansat nuk e dëshirojnë qëndrimin e tij në stolin e Los Blancos.

Se kush do ta marrë këtë detyrë tashmë duket se është e qartë për drejtuesit madrilen dhe bëhet fjalë për italianin Maurizio Sarri.

Sarri këtë sezon ka qenë pa skuadër qysh prej se u largua nga Juventusi këtë verë dhe tashmë duket se do të vihet në krye të skuadrës më të madhe në Europë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here