Chelsea nis bisedimet me Alaban

Drejtuesit e Chelsea kanë nisur bisedimet me yllin e Bayern Munich, David Alaba.

Blutë e Londrës së shpejti do të zhvillojnë një takim me agjentin e Alabas dhe besojnë se marrëveshja do të arrihet me lehtësi.

Agjenti i Alabas, Pini Zahavi ka marrëdhënie të shkëlqyeshme me Chelsean dhe Blutë konsiderohen si favoritë për transferimin e austriakut.

Alabas i skadon kontrata me Bayernin në fund të sezonit dhe palët kanë ndërprerë bisedimet për rinovimin e kontratës.

Interesim për Alaban kanë shfaqur disa gjigantë europian, mirëpo Chelsea thuhet se i ka ofruar atij pagë më të lartë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here