Reali publikon listën, Zidane pa Ramos dhe Hazard për derbin me Sevillan

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Sevillas. Rikthimi i Sergio Ramosit gëzoi trajnerin Zinedine Zidane dhe tifozët, por nuk ishte krejtësisht i saktë.

Numri një i stolit nuk e ka grumbulluar për ndeshjen kundër Sevillas. Emri i kapitenit nuk është pjesë e listës, ashtu si mungon dhe ai i Hazard që mbetet i dëmtuar.

Spanjollët duhet të bëjnë autokritikë për gabimet në ndeshjet e fundit. Mbetet për t’u parë nëse kampionët në fuqi të vendit do t’ia dalin mabnë. Varane ka zhgënjyer deri më tani, pasi nuk e ka bërë rolin e liderit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here