Derbi mbyllet pa fitues, Bayern dhe Leipzig ndahen në paqe

Shfaqje e shkëlqyeshme dhe shumë gola në Allianz Arena në 3-3 midis Bayern Munchen dhe Leipzig.

Mysafirët kaluan në epërsi në 19′ me golin e Nkunku, por Bayern fillimisht barazoi me Masiala në 30′ dhe më pas me Muller në 34 ‘gjithashtu gjeti avantazhin.

Ekipi i Nagelsmann, megjithatë, u përgjigj menjëherë me 2-2 të nënshkruar nga ish-lojtari i Romës, Justin Kluivert, që fiksoi barazimin në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, ishin miqtë ata që u kthyen në epërsi me Forsberg në minutën e 48-të, por në fund Muller shpëtoi ekipin e tij duke gjetur 3-3 për Bayern.

Një barazim i rëndësishëm për ekipin e Flick që shkon 23 pikë dhe e mban Leipzigun në -2.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here