United triumfon në transfertën me West Ham

Manchester United fiton një ndeshje tepër të rëndësishme dhe ndal disi gjakderdhjen.

Skuadra e Solskjaer e pa veten shumë keq ndaj Ëest Ham, teksa pjesa e parë u mbyll me avantazhin e ekipit vendas që gjeti golin në goditje nga këndi me Soucek!

Në pjesën e dytë, me hijet dhe fantazmat e shkarkimit, Solskjaer gjeti reagimin e djemve të tij me Pogba që barazoi shifrat duke thumbuar edhe kritikët karshi tij (gol mjaft i bukur) ndërsa më pas do të vinin golat e Greenëood dhe Rashford për të mbyllur diskutimin.

Me këtë sukses, Djajtë shkojnë 19 pikë dhe aktualisht në vend të katërt në renditje me dhjetë ndeshje të zhvilluara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here